Strona wykorzystuje pliki cookies w celu realizacji usług. W przeglądarce możesz dokonać zmian ustawień plików cookies.

Aby założyć  własną firmę najpierw musisz wybrać dziedzinę, w której chcesz się jako prywatny przedsiębiorca realizować. Najlepiej robić to, co się potrafi, w czym ma się  doświadczenie, a więc zgodnie z wykształceniem lub zdobytym wcześniej doświadczeniem.
 
Własna firma staje się współcześnie coraz atrakcyjniejszą  formą realizacji kariery zawodowej i życiowej. W kategoriach indywidualnych daje szansę samodzielności działania oraz samorealizacji planów i marzeń. Z perspektywy społecznej jest drogą do nowych produktów i usług, tworzenia nowych miejsc pracy oraz podnoszenia ogólnego dobrobytu.
 
Od 31 marca 2009 roku, w całej Polsce, aby ułatwić procedurę zakładania indywidualnej działalności gospodarczej, została wprowadzona możliwość zarejestrowania działalności gospodarczej w tzw. „JEDNYM OKIENKU”. Oznacza to, że jeśli podejmiesz decyzję o założeniu własnej firmy – wystarczy że złożysz jeden wniosek EDG-1 w Urzędzie Miasta lub Gminy zgodnym z miejscem Twojego zamieszkania. Rejestracja działalności gospodarczej, zmiana danych osobowych lub ewentualna likwidacja Twej firmy nie są objęte żadnymi opłatami skarbowymi. Na jednym wniosku EDG-1 podajesz dane swoje oraz swojej przyszłej firmy, które są następnie przesyłane do Urzędu Statystycznego, Urzędu Skarbowego oraz ZUS-u.
 
Do pobrania: EDG-1

© 2023 - Biuro Karier Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu.
Przejdź na górę strony